6. Kapitola - UŠČ

25. září 2013 v 23:53 | Marow |  Nový život
Čauky mňauky.
Další kapitola. Magdalénko, doufám, že si ji užiješ! :* Ať se rychle uzdravíš, čyčyno.Hostina byla už skoro na konci, když si studenti pochutnávali na výborných dezertech a povídali si o tom, co si ještě nestihli říct ve vlaku. Vítali se s přáteli, které nepotkali ve vlaku, nebo se seznamovali. Jako Elisabeth, Mag a Luc. Ty se seznámily s tolika lidmi, že si ani nestihly zapamatovat jejich jména.
"Wow, tolik lidí naráz mi v životě nikdy nikdo nepředstavil," kroutila hlavou Luc a snažila se vzpomenout, s kým to chvilku mluvila. Pamatovala si jen nějakého Franka a Alice a Joshe a Andreu. Ty si zapamatovala jenom proto, že byli všichni čtyři páry (Fank/Alice, Josh/Andrea). Pak si pamatovala jednoho sladkého kluka, Liama. Ten, jak zjistila, chodí do 7.ročníku v Nebelvíru, takže se s ním bude často vídat.
"To teda," pokývala hlavou Magda, která se bavila spíše jenom s Remusem a někdy hodila slovo i s Jamesem. Na Siriuse je stále naštvaná, tak se na něj ani nepodívala, což mu bylo nejspíše ukradené.
"Páni, lidi, já jsem přecpaná," vzdychla si Elis. "To tu máte tak dobré jídlo vždycky?" zeptala se kluků.
"Ale vůbec ne. To je jenom na uvítací a konečnou oslavu. Jinak máme normální jídla. Ale vždycky tu najdeš něco, na co máš zrovna chuť," objasnil jí to Remus.
"Ah jasně," pokývala hlavou Elisabeth. "Jo, ty Reme, zajdeš se mnou po oslavě za ředitelem hned, prosím?"
Remus se zatvářil zmateně. "Proboha! Já na to úplně zapomněl! Elisabeth promiň, ale musím, spolu s Lily, odvézt prváky na kolej a trošku jim to tu cestou ukázat."
"To nevadí. Sice s ním bych ráda mluvila už dneska, ale můžeš to počkat," řekla Elisabeth.
"No, pokud je to akutní, tak můžu říct heslo Jamesovi nebo Siriovi. Ti by tě tam mohli dovést," navrhl Remus.
"Jasan," zazubil se James a Sirius, kteří postřehli vyslovení svých jmén a hned přikyvovali, ikdyž nevěděli, o co jde.
"Beru Jamese," řekla hned Elisabeth, až na ní dotyčný překvapeně pohlédl. "To víš, Lily mi řekla, že Sirius přetáhne všechno, co má sukni."
"Páááni, fakt?" vykulila oči Luc. "Takže i skoty?"
Sirius se zatvářil vztekle a trošku i zčervenal ve tváři. "Tohle není fér. Evansová o mně takové kecy vykládat nebude. To ona je tady ta puťka, která běhá za učiteli jako ocásek," rozvášnil se Sirius, ale zaregistroval naštvaný výraz u Jamese, a tak sklapl.
"Dobrá, tvojí bisexualitu budeme řešit později, Sirie," ukončila to raději Elis. "Takže platí, Jamesi?"
"Co? Jo, aha. A co že mám vlastně udělat?" zeptal se zmateně.
"Achjo, Dvanacteráku," pokroutil hlavou Remus. "Byl bys tak ochotný, že bys odvedl tady Elisabeth k Brumbálovi, aby si s ním mohla promluvit?"
"Klidně, ale já neznám heslo," odvětil natvrdle James.
Remus něco zamumlal, nacož se Mag rozesmála. Elisabeth z toho pochytla jenom tři slova: 'Merline', 'já', 'idioti', a tak se jen ušklíbla. "Já ti to heslo řeknu, u merlinových vousů!"
"Dobrá, dobrá Remusi. Nemusíš po mě hned ječet!" bránil se James.
"Ječet?" nechápavě se zeptala Mag. "Vždyť Remus neječel."
"Když on zvýší hlas, tak je to u něj něco jako ječení. Remus zvyšuje hlas, když už s námi ztrácí trpělivost, což je jen někdy. Viď Reme?" ušklíbl se Sirius a Remus jen provinile pokrčil rameny.
"Ty bys teda u nás na škole nepřežil, Reme," zakroutila hlavou Luc. "Tam by tě rozcupali na pidi kousky a hodili svým kocourům."
"Cože?" zamrkal Remus. "Kam vy jste vůbec chodily na školu?"
"Umělecká škola Čarodějnická v České Republice," řekly slavnostně holky naráz s pyšnými výrazy.
"Zkráceně UŠČ," dodala Luc.
"Česká Republika? To je kde?" zeptal se zmateně Sirius.
"Přímo v srdci Evropy, pako," zakroutila hlavou Magda nad jeho blbostí.
"A co se tam učí?" zeptal se znova Remus, kterého to očividně zajímalo.
"No každá z nás byla na jiném oboru, ale známe se jenom kvůli tomu, že jsme byly spolu na pokoji," začala vyprávět Mag. "Na naší škole byly různé pobyty v jiných zemích. Ve škole jsme měli jenom 2 koleje. Doteď se neví, jak se to vůbec třídí, ale je tam stjná rivalita, jako u vás a Zmijozelu. Předměty tam máme stejné jako tady a měli jsme tam hodně zájmových kroužků.Mimo naše obory jsem si já, Luc a Elis vybraly i kroužky, které měly ostatní jako obor. Já měla obor zpěv, Luc maování a Mag tanec. Takže každá umíme obstojně i ostatní obory. Tanec, zpěv a malování jsou jen hlavní obroy. Ty se pak dělí na několik dalších.."
"Jak jako dalších?" zeptal se Sirius.
"V tanci je to moderní tance, break-dance a balet. U zpěvu to byl operní zpěv, rap nebo pop. A v malování bylo manga kreslení a realní kreslení. To jsou jenom ty, které jsem si zapamatovala. Jinak jich je tam více," vysvětlila Luc.
"Aha," odvětil na to Sirius chytře. "No to je jedno. Pokračuj," vybídl Magdu.
"Takže teď řeknu něco o tom oboru zpěvu. Byl to něco jako sbor, ale byli jsme rozděleni na ty skupinky. Já zpívám převážně pop. Naše skupina byla větší než ostatních, protože tohle je nejspíše nejznámější zpívaný žánr," řekla o svém oboru Mag.
"Já měla zase malování. Ten je taky rozdělen na skupiny. Já jsem dělala všehochuť. Bavilo mě kreslení přes programy na pc, tužkou, nebo barvami," řekla Luc svůj krátky výklad.
"No a já měla zase tanec," začala Elis. "Já dělala taky takovou všehochuť. Když to tak vezmeš, tak je tanec sport. Musíš na něj cvičit, zkoušet sestavy, vymýšlet kroky a vůbec mít ten rytmus. Bylo to vyčerpávající, ale dalo se na to zvyknout."
"Páani, takže teď se budete na naší škole jenom ulívat," ušklíbl se Sirius.
"Ale vůbec ne," zakroutila hlavou Luc. "Mag si zpívá pořád. Ve sprše, když si kreslí nebo prostě lenoší. Když máš Elizabeth jednu ze svých nálad, tak zaleze na nějaké místo, kde nikdo nechodí a tam se z toho vytančí. A já, když se nudím, tak si kreslím," pokrčila rameny.
"Teď se cítím, jako bych byl lajdák," zakroutil nechápavě hlavou James.
"Lajdák? Proč?" zeptala se Elis.
"Jsem kapitán nebelvírského famrpálového družstva. A to není taková dřina jako to, co jste nám tu teď řekly," vysvětlil James.
"Famrpál? Vy tady hrajete famrpál? Jupííí!" vypískla Luc a začala máchat rukama kolem sebe.
"Jasně," smál se na ní Sirius. "Ten se hraje snad všude, ne?"
"Ale vůbec ne," opravila ho Elis. "Třeba v Americe ho hraje jen málokdo. Tam se hraje především fotbal, ragdy a takové ty sporty."
"To se ví už odjakživa, že Američani jsou divní," mrknul na ni James a zasmál se.
"To je fakt," souhlasila Elis. "Ale byli to celkem vpohodě lidi."
*Cink, cink* uslyšeli zacinkání a podívali se k učitelskému stolu, kde momentálně opět stál sympatický dědula a chystal se něco říct.
"Drazí žáci. Vidím, že už jste se najedli výborného jídla, a tak bych vám rád ještě něco řekl. Přes prázdniny jsem se s jednou známou školou dohodl o výměnný pobyt. Příští měsíc by měli dojet oni k nám a měli by tady být půl roku. Pak vybereme my několik žáků a oni pojedou zase s nimi k nim na školu na poslední půlrok," oznámil jakoby nic Brumla. "Pokud se nám, ale i vám bude líbit, tak by jsme se domluvili s tamějším ředitelem, že bychom to dělali každý rok. To by bylo vše. Děkuji vám za pozornost, můžete jít spát," rozloučil se děduško.
"To je neuvěřitelné," zakroutil hlavou Sirius. "Né, že nám přibudou 3 hezké spolužačky, ale konečně se i podíváme do jiné země!"
"Díky za kompliment, Siriusi, ale nezapomněl jsi doufám, že žáky, kteří tam pojedou, budou vybírat," připomněla mu Luc.
"A proč by nevybrali mě?" zeptal se Sirius. "Jsem přece úžasnej!"
"Ale, tímpádem by měl jít i vyperixodovanej idiot," řekla Elisabeth a všeci se na ni nevraživě podívali. Ta jen pokrčila rameny. "No ten je taky úžasné pako."

Všichni se rozesmáli a zamířili ven z Velké síně, kde se pak rozešli. Remus zamířil za Lily, Sirius šel s Mag a Luc na kolej a Elisabeth s Jamesem šli směrem do ředitelny. A všichni měli na tváři malý úsměv.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Majda:* Majda:* | 26. září 2013 v 12:48 | Reagovat

Marow, moc děkuju strašně jsem se na to těšila. :-D  :-D ale pořád nevím čím se stane Mag :)) takže doufám že co nejdřív tu uvidím DALŠÍ DÍL!!!!! :-P  :-D :**

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama