1. Kapitola

2. června 2012 v 9:11 | Marow |  The Elements
Yep. Už je to tady! Famfáry prosím! Anoo, první kapitola Elementů! :)
Hope u like it.


Tma. Všude kolem nich byla tma, která je děsila. Nevěděli, co se přesně stalo. Viděli jen pronikavé světlo, které jim svítilo přímo do očí. Teď byli sami a vyděšení ve tmě.
"Haló?" zakřičela dívka. "Je tu někdo?"
"Cori? Jsi to ty?" odpověděl na volání chlapec.
"Jacku? Jo jsem to já. Nevíš, kde jsou ostatní?" zeptala se Cori.
"No, já jsem tady," ozval se další klučicí hlas.
"Já taky," ohlásily se další dvě holky.
"Nevíte, co se stalo?" zeptal se Ted.
"Ne," ozvalo se mnohohlasně.
"Super," zabrblala Katarina.
"Klid Kat, všechno se vyřeší," ozval se poslední člen a to Emily.
Ano, to jsou jejich jména. Jack a Teodor, Cori, Katarina a Emily, to je naše pětice ochranářů.
Jack Hoel, vtipálek téhle skupiny, který to v životě neměl lehké. Jeho matka zemřela, když mu byly 2 roky. Jeho otec od té doby pije a každodenně ho bije. Nikdo z dospělých si toho nevšiml. Vždycky to nějak záhadně zamaskoval, a když si učitelé někdy všimli, nějak to vždy zamluvil. Nejraději žije se svou babičkou, u které byl tohle léto na prázdninách. Plánoval, že jak bude mít 18, odejde od svého otce a bude cestovat po světě. Momentálně mu bylo ale jen 16 let. Nikdy přes své životní překážky neztratil svůj optimismus a vždy veselou náladu. Jack je menší než Ted a Katarina, ale nijak mu to nevadí. Má na krátko ostříhané černé vlasy a pomněnkově modré oči a na tváři mu vždy pohrával šibalský úsměv. Taky má celkem vypracovanou postavu, a tak ho chtějí holky sbalit. Jack se však nechal sbalit jen svou dlouholetou přítelkyní Katarinou, se kterou chodí přes 2 roky a stále je zamilovaný.
Teodor Maren. 17 letý výtržník a Casanova. Kluk černé pleti, který je vysoký a hnědovlasý s hnědýma očima a vypracovanou postavou, který ví, že se holkám líbí a využívá toho. Měl za sebou několik holek, se kterýma se vyspal a nakonec je odkopl. Jeho přátelům to sice vadí, ale nevšímá si toho. Je pro každou srandu, ale když někdy vstane levou nohou, raději se mu klidí z cesty. Je na všechny hnusný a vždycky se jde raději někam uklidnit. Žije jen se svou matkou a mladší sestrou, se kterýma se neustále hádá. Nemá rád, když se mu říká Teodore, a tak mu všichni říkají Tede.
Cori Oah, 16 letá roztomilá malá blondýnka, která když se usměje, tak se jí na tvářích vytvoří ďolíčky. Své dlouhé kudrnaté vlasy si nejčastěji dává do ohonu anebo si je vyžehlí žehličkou na vlasy. Její zelenomodré oči jsou skryté pod náporem dlouhým řas. Cori má strašně bledou pokožku a se svojí štíhlou postavou to vypadá, že je upír. Od prvního okamžiku, co uviděla Teda, tak se do něj zamilovala. Chtěla mu to říct, ale po čase si všimla, jak střídá holky a bála se, že když mu řekne své city, tak bude jednou z nich. Cori žije jen se svým otcem, protože její matka zemřela po porodu. Její otec si vždy za nějaký čas našel nějakou přítelkyni, ale nikdy z toho nebylo nic vážné. Cori, když se jí něco nelíbí, tak může být tvrdá, drzá a nepříjemná. Jinak je na ostatní velmi milá a přátelská.
Katarina Moryt je 17 letá dívka, která je závislá na svých vlasech, které jsou neustále jiné. Někdy jsou dlouhé po zadek a někdy jsou ostříhané na ježka. Momentálně své červené vlasy má ostříhané po ramena, které rámují její obličej. Pod svými řasami schovává čokoládově hnědé oči. Je z velmi bohaté rodiny, a proto neustále jezdí někam do jiných zemí. Proto má své tělo opálené do hněda. Katarina chodí je kapitánkou roztleskávaček, a tak má svou postavu vypracovanou. Už šťastné 2 roky chodí s Jackem. Kat je někdy velmi arogantní a namyšlená, ale jinak je ochotná, přátelská a milá.
A poslední článek naší pětice je Emily Bennet, která je 16 letá dlouhovlasá bruneta, s uhrančivýma zelenýma očima, které vždy okouzlí nemálo kluků. Své mírně kudrnaté vlasy nejčastěji nosí v různě zajímavých účesech. Emily je uzavřená a nesmělá k neznámým lidem, ale když ji poznáte, je Emily úžasnou společnicí, která nikdy nezničí srandu. Mimo to je velmi optimistická. Nejčastěji se baví s kluky. S Kat a Cori si rozumí méně, ale i tak jsou to nejlepší kamarádky. Emily své rodiče nikdy nepotkala. Někdo jí zanechal u dveří dětského domova. Tam si s nikým nerozuměla, protože ji měli za podivínku.
(Tu si představte, že má zelený oči :D)
"Proč jsi vždycky tak optimistická?" zabrblala Kat. "Už mi s tím lezeš na nervy. Jak se odtud chceš dostat? Ani nevíme, kde jsme."
"To je možné, ale určitě to má nějaký důvod," vložila se do rozhovoru Cori.
"Jste v meziprostoru," ozval se tmou nadpozemský, ženský hlas. "Byli jste vybráni, abyste chránili různé dimenze, moji milí."
Dořekla neznámá žena, která se v bílých šatech objevila v temnotě. Její bílá pokožka s blonďatou hřívou vlasů kontrastovala s černou tmou, která byla všude okolo. Sál z ní klid a mír, ale taky velká moc.
Pětice se na ni s otevřenými ústy dívala a nechápala, o čem to mluví. Nakonec se osmělila Katarina. "Ehm, v meziprostoru? Chránit různé dimenze? Co to tu třepete?!"
"Ano, v meziprostoru. Byli jste vybráni, abyste se učili různých druhům boje, abyste se ubránili zlu, které vás čeká," odpověděla mile neznámá žena.
"Aha," řekla inteligentně Cori.
"Promiňte, ale kdo jste?" zeptal se zvědavě John.
"Mé jméno je Alice a chci vám pomoct proti zlu."
"Jakému zlu? Vždyť nám nehrozí žádná 3. Světová válka, ne?"
"Ne nehrozí. Ale jak už jsem řekla, jsou různé dimenze, kde je větší zlo, než ve vašem světě. Potřebují vaši pomoc."
"Jestli to správě chápu, tak ten blesk nebo co nás něco jako přenesl sem, že?" zeptal se Ted.
"Ano, pokud se stanete ochránci dimenzí, budete to umět taky."
"Páni," zahvízdal Ted.
"Nějak se nechytám," řekla Cori.
"Co na tom nechápeš? Prostě se staneme nějakými ochránci a budeme umět ten super blesk," řekl nadšeně Teodor, na co se Cori začervenala a sklonila hlavu.
"Ale nebude to moc nebezpečné? A co můj táta? Určitě ho složí, že jsem pryč. A co tvoje babička Johne? Tvá máma se sestrou Tede? A co tví rodiče Kat? A," zasekla se Cori pohledem na Emily, která zatím nic neřekla a nedůvěřivě se dívala na Alice. Po Corininém zaseknutí, se na ni Emily jen mile usmála, ale kdybyste se podívali do jejich očí, uviděli byste tam záblesk smutku.
"Nemusíš se bát Cori" Řekla na to přesvědčivě žena.
Cori nevěděla co říct, a tak se otočila na Emily. "Ty na to neřekneš nic, Emily?"
Emily se na ni podívala a přikývla. "Beru to." Kat, Cori a John se na ni překrveně podívali, ale Ted až skákal od radosti, jak byl nadšený. "Nemáme co ztratit. Zažijeme si nějaké to dobrodružství. Za zkoušku to stojí." Pokrčila rameny a svůj zrak směřovala na trojici překvapených lidí.
"Tak já to beru taky," řekl John.
Kat váhala, ale když uslyšela Johna, přidala se taky. Cori museli sice ještě chvilku přemlouvat, ale ochráncem se stane taky.
"Jsem ráda, že tohle jsme vyřešili," řekla mile Alice. "Teď vám řeknu, co se bude teď několik dní, měsíců možná i roků bude dít. Vaše síla vám dovolí vše, co si zamanete. Jen každý z vás bude mít vždy jinou schopnost."
"Schopnost? Cože?" zasekla se Katarina.
"Ano, schopnost. Prosím, Katarino, nech mě domluvit," usmála se žena. "Budete se učit různá bojová umění, jako je Kung-fu, Karate, Tae kwon do, jiu jitsu, judo a několik dalších. Naučíte se čarovat-"
"Čarovat? Jak to myslíte, že se naučíme čarovat? To jako budeme tahat králíky z klobouku, abychom ty lidi uchránili?" přerušila ženu Emily.
"Ne, tahat králíky z klobouku nebudete. Dostanete hůlky a budete se učit zaklínadla. Budete se taky učit s mečem, lukem a podobným zbraním. Budete se učit jak stopovat, lovit a jak přežit v přírodě. Určitě se budete učit spoustu dalších odvětví z magie."
Pětice na ženu chvilku civěla a pak pokrčili rameny. "Jak dlouho se to budeme učit?"
"Už jsem řekla, že několik dnů, měsíců nebo roků. Pod tohle spadají vaše schopnosti. Johne, ty máš dar léčení. Určitě sis všiml, že se ti něco vyléčilo samo. Cori, ty se domluvíš se vším živým. Budeš rozumět každé řeči lidí, kterou budeš i mluvit, budeš rozumět zvířatům i rostlinám. Katarino, ty jsi metamorfomág té nejvyšší třídy. Budeš mi moc změnit i hlas, ale i své oblečení. Teodore, ty budeš rychlý a budeš mít i některá kouzla silnější než ostatní. A ty Emily, ty budeš mít dvě schopnosti-"
"Proč? Já chci taky jednu!" ohradila se Emily.
"Bohužel, máš dvě schopnosti. Ty jsi nejvíce zodpovědná a bereš to vážně. Tvé schopnosti jsou, že budeš moc vrátit v čase, ale mohla bys cestovat i do budoucnosti. Tvá druhá schopnost je, že budeš sebe a své kamarády přemisťovat z různé dimenze do jiné. Tvé schopnosti jsou velmi těžké se naučit, ale ty to zvládneš. Vy všichni. Tohle není jen tak nějaká hra. Někdo může klidně zemřít, ale když se naučíte dokonale vše, co byste měli, budete neporazitelní."
"Neporazitelní. To zní dobře," pochvaloval si Ted, zatímco ostatní při zmínce o smrti znejistěli.
"Je tu ještě jedna věc," řekla žena. "Až dosáhnete svého 17 věku, přestanete stárnout. Některým z vás tu je 17, tak se připravte, že několik set dalších let uvidíme své tělo v 17."
"Neporazitelní a vždy mladí. To je všechno, co jsem si přál," ozval se John.
Chvilku bylo ticho, ale pak se začali ptát na různé otázky. Alice jim na ně trpělivě odpovídala, ale pak je z té tmy přemístila do útulně zařízeného domu. Objevili se ve vstupní hale.
"Tohle bude pro vás dočasný domov. Tu se můžete vrátit z každé dimenze. Tenhle dům je v meziprostoru, takže nebudete v žádné dimenzi. Za dva dny začneme s výukou. Zítra si to tu prohlédněte a odpočiňte si. Budou to dlouhé a tvrdé roky. Určitě se ale vyplatí," řekla vážně Alice.
"Jo, a určitě vás někdy budeme chtít zabít," zasmála se Kat.
"Věř, že to chtít budete," zasmála se s ní žena. "Jak už jsem ale řekla, bude to tvrdé a vy si budete určitě přát, abych byla mrtvá. Za dva dny se zde objevím znovu a řeknu vám, co se budete učit, a přemístím vás za vašimi učiteli. Nashedanou," a žena začala mizet.
"Nashlee!" zakřičela pětice ještě, než zmizela úplně. Viděli jen už její milý úsměv. Kat, Cori, John, Ted a Emily se na sebe podívali. "Rozebereme si to zítra, ne? Jsem vážně unavená," řekla Cori.
"Souhlasím," řekla na to Emily. "Aspoň se nám to rozebere v hlavě."
"Ale kde tady chcete spát?" řekl John.
"No, tak se porozhlédneme v domě, ne?" otočila se na něj Cori.
"No, to mě nenapadlo," zakřenil se John.
Každý se vydal jiným směrem. Katarina vyšla ven, aby se porozhlédla a objevila velkou zahradu, stáje s pěti koňmi a bílý uklidňující altánek. Výhled byl opravdu nádherný. Byl tu malý lesík a vedle něj bylo obrovské jezero. Vzadu šly vidět hory, které kontrastovaly se zapadajícím sluncem. John v domě zjistil, že v přízemí je kuchyně, vstupní hala a nějaká velká hala, kde by se mohly uskutečňovat různe plesy. Ted zase objevil dveře, které vedou do sklepení, a tam našel pokoj, kde byly různé břečky a hnusy. Podíval se ještě do dalších dveří, ale to byly jen prázdné pokoje. Katarina se objevila v prvním patře, kde se setkala s Cori. Našly tam tělocvičnu, obývací pokoj a koupelnu. Poté se obě vydaly po schodech do dalšího patra a tam objevily své pokoje. Počkaly, než se k nim připojí ostatní a každý vešel do svého pokoje. Nikdo se nedíval, jak je vybavený a hned šli do postele a hned usli. Nevěděli, že je čekají roky utrpení, radosti, bolesti a lásky. Chtěli jen spát, a to se jim hned splnilo.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Shadowofhope Shadowofhope | Web | 12. června 2012 v 11:50 | Reagovat

No vyzerá to celkom zaujímavo :) Idem čítať ďalej :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama